Members: 0 member(s)

Shares ?

0

Clicks ?

0

Viral Lift ?

0%

ČEZ neplánuje dobíjecí stanice s vyšším výkonem

 • ČEZ neplánuje dobíjecí stanice s vyšším výkonem

  O dalších třicet rychlodobíjecích stanic hodlá letos největší tuzemská energetická společnost zahustit síť rychlodobíjecích stanic v rámci projektu EV Fast Charging Backbone Network Central Europe ...

   

  O dalších třicet rychlodobíjecích stanic hodlá letos největší tuzemská energetická společnost zahustit síť rychlodobíjecích stanic v rámci projektu EV Fast Charging Backbone Network Central Europe. Všechny však budou se stávajícím provedením stojanů, tedy s výkonem do 50 kW.

  Prioritou této elektrárenské skupiny je podle ČEZ zahustit současnou síť rychlodobíječek tak, aby bylo možné s elektromobilem bez problémů cestovat po celé České republice.

  V rámci výše zmiňovaného projektu bylo zatím postaveno 10 dobíjecích stanic a jejich počet se rozšíří o dalších třicet. Tři z nich budou doplněny také solárními panely a baterií na akumulování takto získané energie.

  O vybudování "silnějších" rychlodobíjecích stanic se bude ČEZ snažit až ke konci druhého cyklu z grantů na budování sítě dobíjecích stanic, tedy v roce 2019 či 2020. Podle poznatků je zatím pro většinu provozovaných elektromobilů dobíjení 50 kW dostatečné.

  Zatím poslední rychlodobíjecí stanici uvedl ČEZ do provozu v listopadu 2017 v Olomouci. Rozestavěné jsou další, ale termín jejich uvedení do provozu zatím nebyl stanoven.