Kategorie

 •  
 •  

Top Rated Documents

Most Commented Documents

Poslední dokumenty

411 documents found.
 • Vytvořil(a) po v 20:30 vlad is , 0 komentářů, 5 zobrazení, Toto se líbí uživatelům: 2, Kategorie: Arts & Culture
  Farma zvířat je alegorický satirizující román George Orwella, ukazující formou bajky politické vztahy a děje mezi lidmi. Autor se důsledně vyhýbá vysvětlujícím komentářům, ale vzhledem k době napsání díla je nejzjevnější podobenství se stalinskou degenerací Sovětského svazu. V příběhu se objevuje skupinka zvířat, která se vzbouří a vyžene lidi z farmy, na které žije, a vede j..
 • Vytvořil(a) po v 16:15 Jaroslava Kristovec Volanská , 1 komentář, 1 zobrazení, Toto se líbí uživateli: 1, Kategorie: Personal
  ...
 • Vytvořil(a) 26. února vlad is , 6 komentářů, 13 zobrazení, Toto se líbí uživatelům: 2, Kategorie: Arts & Culture
  Nejslavnější autorův román z prostředí první světové války vypráví o generaci chlapců, kteří v roce 1914 rovnou ze školních lavic, s vlajícími prapory, nadšením a vojenskou hudbou táhli na jatka ... ... román z prostředí první světové války vypráví o generaci chlapců, kteří v roce 1914 rovnou ze školních lavic, s vlajícími prapory, nadše..
 • Vytvořil(a) 25. února vlad is , 1 komentář, 3 zobrazení, Toto se líbí uživatelům: 0, Kategorie: Arts & Culture
  Edgar Allan Poe (19. ledna  1809 , Boston – 7. října 1849, Baltimore) byl americký romantický básník, prozaik, literární teoretik a esejista. Byl autorem zpravidla fantastických a mystických příběhů a zakladatelem detektivního žánru. Dokázal mistrovsky zachytit stav osoby, která příběh vypráví. Další díla lze považovat za ranou science fiction, z jeho pera pochází i několik humoristick&yacut..
 • Vytvořil(a) 24. února vlad is , 4 komentáře, 10 zobrazení, Toto se líbí uživatelům: 3, Kategorie: Arts & Culture
  Nejúspěšnějšího román amerického autora, který se v 60. letech stal spisovatelskou ikonou květinových dětí. Kesey vypráví příběh nezkrotného opozičníka McMurphyho, muže, který radši než do pracovního tábora nastoupí do sanatoria pro choromyslné a začne tu zavádět vlastní, svobodnější pravidla života. Protivníkem je mu sestra Ratchedová, která by šla přes mrtvoly..
 • Vytvořil(a) 23. února vlad is , 10 komentářů, 13 zobrazení, Toto se líbí uživatelům: 2, Kategorie: Arts & Culture
  Třídílný kultovní román odehrávající se převážně v totalitních severních Čechách poutavým způsobem a barvitým jazykem popisující život tehdejších mániček. Podle románu byl v roce 2007 velice úspěšně natočen stejnojmenný film v režii Petra Nikolaeva a podle scénáře samotného Jana Pelce... Tři hlasy nad knihou A bude hůř: Ivan Sviták: Pozoruhodné je právě t..
 • Vytvořil(a) 16. února vlad is , 9 komentářů, 15 zobrazení, Toto se líbí uživateli: 1, Kategorie: Health
  DOBRÉ RADY K NEZAPLACENÍ
 • Vytvořil(a) 9. února vlad is , 7 komentářů, 29 zobrazení, Toto se líbí uživateli: 1, Kategorie: Health
  Výroba a užívání
 • Vytvořil(a) 9. února Jaroslava Kristovec Volanská , 1 komentář, 24 zobrazení, Toto se líbí uživatelům: 3, Kategorie: Personal
 • Vytvořil(a) 9. února Rossinka , 0 komentářů, 18 zobrazení, Toto se líbí uživatelům: 0, Kategorie: Health