RSS zdroje

Nejoblíbenější

Nejkomentovanější

Nejnavštěvovanější

 

Poslední RSS zdroje

Novinky.cz - Domácí
Novinky.cz - zpravodajský server
 • Oct 16, 2018 1:30:03 AM
  Senát vždy hrál důležitou roli a bude v tom pokračovat, řekl Právu nově zvolený senátor a někdejší kandidát na prezidenta Pavel Fischer. Vymezil se proti prosazování úzkých partajních zájmů, nahrazování politických témat manažery a slepé disciplíně.
 • Oct 15, 2018 11:00:03 PM
  I když si člověk na lítačce dobije kupón na pražskou MHD, nemusí to pro něj ještě znamenat bezproblémové cestování. Při kontrole se totiž někdy revizorovi kvůli chybě systému kupón nenačte, a pokud u sebe cestující nemá doklad o zaplacení, dostane pokutu. Tento problém se týká stovek lidí. Cestující sice má šanci dobrat se stornování pokuty či proplacení náhradních lístků, které kvůli tomu projezdí, často ovšem musí vyvinout nemalé úsilí. Provozovatel lítačky slibuje brzké vyřešení problému.
 • Oct 15, 2018 8:30:00 PM
  Plzni bude vládnout koalice ANO, ODS, TOP 09 a ČSSD. Novým plzeňským primátorem bude lídr občanských demokratů Martin Baxa (43) a to přesto, že vítězem voleb bylo ANO. ODS skončila těsně druhá, obě strany mají shodně po třinácti mandátech. Topka má čtyři, sociální demokraté tři.
 • Oct 15, 2018 7:46:02 PM
  Vulgárními výroky, ale i jmény některých osobností, kterým chce udělit vyznamenání, nadzdvihl prezident Miloš Zeman opoziční politiky. Místopředsedkyně hnutí STAN a poslankyně Věra Kovářová v reakci na vystoupení hlavy státu v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu přišla - byť zjevně v nadsázce - s nápadem snížit prezidentovi za každou vulgaritu rozpočet.
 • Oct 15, 2018 6:23:01 PM
  Týdenní rozhodování ohledně své budoucnosti ve vedení ČSSD ukončil místopředseda strany Jaroslav Foldyna v pondělí na jednání ústecké sociální demokracie. Stranické funkce si nakonec ponechá.
 • Oct 15, 2018 4:42:03 PM
  Lidovci si musí začít hledat nového předsedu, protože Pavel Bělobrádek už nebude na březnovém sjezdu KDU-ČSL funkci obhajovat. Nastoupit za něj by mohli poslanci Marian Jurečka, Jan Bartošek a Marek Výborný, kteří o kandidatuře uvažují. A možná i senátor Jiří Čunek, který obhájil senátní křeslo hned v prvním kole.
 • Oct 15, 2018 3:57:04 PM
  Prezident Zeman už podruhé použil ve veřejnoprávním médiu během přímého přenosu velmi vulgární slovo. Zatímco před čtyřmi lety řekl do éteru „ku*da sem, ku*da tam“ v souvislosti s ruskými aktivistkami Pussy Riot, v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu označil lidi typu Viktora Koženého za „ekonomické zm*dy“.
 • Oct 15, 2018 3:49:02 PM
  Mamba zelená, která uštkla v pražských Hlubočepích svou majitelku, jež později zemřela, zůstala po odchytu u herpetologa Tomáše Bublíka. Podle něj se hadovi - který se několik dní toulal neznámo kde - daří lépe, je ale vystresovaný a vystrašený. Plaza čekají také testy, které by měly ukázat, zda je zdravý a zda v sobě nemá žádné parazity.
 • Oct 15, 2018 2:49:01 PM
  Předseda lidovců Pavel Bělobrádek už nechce na jaře po osmi letech obhajovat post předsedy KDU-ČSL, protože už na to nemá podle svých slov energii. Doufá, že přijde někdo, kdo bude lepší než on.
 • Oct 15, 2018 1:36:03 PM
  Vyjednávací týmy možné budoucí pražské koalice Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil pro Prahu ukončily první kolo jednání o programu. Doposud podle vyjednavačů panuje shoda ve většině oblastí. V pondělí byly na programu poslední schůzky k oblasti bydlení a územního rozvoje. Problematickou zatím zůstává oblast dopravy, kde se ještě podrobněji neřešilo metro D nebo parkování.