RSS zdroje

Nejoblíbenější

Nejkomentovanější

Nejnavštěvovanější

 

Poslední RSS zdroje

Novinky.cz - Domácí
Novinky.cz - zpravodajský server
 • Nov 20, 2017 5:22:03 PM
  Nově zvolení poslanci ve Sněmovně v pondělí na první ustavující schůzi poprvé hlasovali. A ne všichni měli z dění radost. Dlouholetý pražský radní a novopečený poslanec Petr Dolínek (ČSSD) schůzi hodnotí jako tragickou. Piráti se pozastavují nad nepřipraveností zkušenějších kolegů a noví poslanci z hnutí ANO hovoří o slavnostním zahájení a nasávání atmosféry.
 • Nov 20, 2017 3:27:00 PM
  Doplňujících voleb do Senátu, které proběhnou na Trutnovsku 5. a 6. ledna, se zúčastní devět uchazečů. Nebude mezi nimi chybět ani nový poslanec za ANO Jiří Hlavatý, kvůli němuž se volby konají.
 • Nov 20, 2017 2:24:02 PM
  Tandem prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše uvrhne zemi podle historicky nejmladšího poslance Dominika Feriho (TOP 09) „do šíleného stavu”. V rozhovoru pro Novinky dále uvedl, že chce voličům skrze sociální sítě přibližovat, jak funguje Sněmovna. Svou stranu i přes těžké hledání nového předsedy nepovažuje za personálně vyčpělou.
 • Nov 20, 2017 2:05:00 PM
  Marně se domáhal u Ústavního soudu (ÚS) satisfakce fyzik Ivan Ošťádal usilující o profesuru. Prezident Miloš Zeman fyzika profesorem nejmenoval, čemuž se Ošťádal bránil žalobou proti nečinnosti. Žalobu ale justice zamítla a vědcovy argumenty nevyslyšelo ani plénum ÚS.
 • Nov 20, 2017 1:08:02 PM
  V nejbližších dnech se na jedné straně dočkáme proměnlivého počasí, které přinese zataženo s nízkou oblačností, ale rovněž by mělo být slunečno a neobvykle teplo. Ve čtvrtek by se tak podle některých meteorologických modelů mohly odpolední teploty šplhat až ke 14 stupňům Celsia, sdělila Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteoperess.
 • Nov 20, 2017 9:55:00 AM
  Meteorologové varovali před tvorbou sněhových jazyků a náledí. Na horách může v průběhu noci na úterý napadnout až 20 centimetrů sněhu a kvůli silnému větru se budou vytvářet sněhové jazyky. Na severovýchodě republiky se pak ráno může vytvářet náledí.
 • Nov 20, 2017 9:26:02 AM
  Poslanci se v pondělí sešli na ustavující schůzi a hned se dostali do křížku. Poté, co složili slib, se nemohli shodnout na počtu členů mandátového a imunitního výboru. Výbor je klíčový, když se rozhoduje o vydávání zákonodárců k trestnímu stíhání. Nakonec se po dvou hodinách shodli a odhlasovali, že výbor bude mít 19 členů.
 • Nov 20, 2017 7:12:02 AM
  Nemocnice Na Homolce, Fakultní nemocnice Ostrava a Fakultní nemocnice Plzeň nakoupily během tří let léčiva za 5,5 miliardy korun bez zadávacího řízení. Za shodné léky a zdravotnické prostředky platily rozdílné ceny, někdy až desetinásobné. Vyplývá to z kontroly hospodaření tří vybraných nemocnic v letech 2014 až 2016, o které v pondělí informoval Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).
 • Nov 19, 2017 9:10:01 PM
  Bývalý disident Tomáš Hradílek ukončil pod tlakem své rodiny protestní hladovku, kterou držel kvůli tomu, aby současný prezident Miloš Zeman už podruhé nekandidoval na funkci hlavy státu. Signatář Charty 77 a polistopadový ministr vnitra ji držel 17 dní. Nyní je v péči lékařů a začal postupně přijímat potravu, řekla v neděli jeho dcera Simona Hradílková.
 • Nov 19, 2017 7:56:02 PM
  Novým předsedou Strany svobodných občanů se stal zlínský krajský zastupitel Tomáš Pajonk. V internetovém hlasování, které v nedělí večer skončilo, ho z pěti kandidátů na funkci zvolili členové strany. Získal 233 z 451 hlasů, a porazil tak i bývalého šéfa strany Petra Macha, který po neúspěchu ve sněmovních volbách s celým vedením rezignoval. Uvedl to mluvčí strany Martin Rumler.