RSS zdroje

Nejoblíbenější

Nejkomentovanější

Nejnavštěvovanější

 

Poslední RSS zdroje

Novinky.cz - Domácí
Novinky.cz - zpravodajský server
 • Jul 27, 2017 2:00:02 AM
  Typickou jadrnou češtinou glosoval rozpad koalice lidovců a STAN čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. KDU-ČSL se podle něj „podělala” z volebních průzkumů. Dvojkoalici, která by potřebovala ke vstupu do Sněmovny získat v podzimních volbách 10 procent hlasů, přisuzovaly volební modely výsledek na této hranici či pod ní. Lidovci z ní proto s poukázáním na příliš velké riziko vycouvali.
 • Jul 26, 2017 6:07:01 PM
  Sledování problémových dětí, které se chytly špatné party nebo fetují, zaměstnává čím dál víc české soukromé detektivy. Zaznamenávají třeba jejich pohyb po škole nebo s kým se schází.
 • Jul 26, 2017 5:48:02 PM
  Pražská zoo v úterý představila projekt chovu koně Převalského na náhorní plošině Dívčích hradů v Praze. Poslední žijící druh divokého koně se tam bude prohánět v roce 2019. Pražský magistrát na projekt uvolnil pro letošní rok investici ve výši 6,5 miliónu korun.
 • Jul 26, 2017 11:00:02 AM
  Policii důvěřuje 65 procent Čechů, vyplývá z průzkumu agentury STEM. Je to nejvyšší hodnocení práce policie za posledních 24 let, uvedla agentura s odkazem na porovnání starších výsledků průzkumu. V nezaujatost soudů věří jen 37 procent lidí a 41 procent si myslí, že soudy odvádějí dobrou práci. Důvěru ve schopnosti orgánů činných v trestním řízení má necelá polovina obyvatel.
 • Jul 26, 2017 8:07:00 AM
  Dva a půl roku musela být zavřena v ústavu holčička, kterou úřady tři dny po narození odebraly její matce. Soudy, které o jejím osudu rozhodovaly, ji tam nechaly zavřenou nejen v rozporu se zákonem, ale i proti rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS). Když se konečně děvčátko dostalo ke své matce, ta se rozhodla požadovat finanční kompenzaci. Soudy jí ovšem přiznaly jen část peněz. Jejich verdikt ve středu zrušil ÚS a dal ženě i její dceři naději na řádné odškodné.
 • Jul 26, 2017 5:04:01 AM
  Pokud zákonodárci rychle nezareagují, mohou lidé skrze zákon o svobodném přístupu k informacím ztratit možnost, jak kontrolovat miliardové majetky vlastněné veřejnými institucemi. Tvrdí to spoluautor zákona Oldřich Kužílek na základě rozhodnutí Ústavního soudu (ÚS) týkajícího se společnosti ČEZ.
 • Jul 26, 2017 3:00:02 AM
  Druhé přímé prezidentské volby se odehrají v opačném duchu než ty první. Zatímco v roce 2013 takřka každá parlamentní strana postavila svého kandidáta, v příštím roce se k tomu zatím nechystá ani jedna z nich. Slovy, že teď jsou pro ně klíčové říjnové volby do Sněmovny, odrážejí dotazy politici soc. dem. stejně jako ANO, komunisté, TOP 09 nebo ODS.
 • Jul 26, 2017 2:32:02 AM
  Zabránit nakaženým divokým prasatům ve volném průchodu z pásma zamoření do dalších částí okresu Zlín chtějí úředníci Zlínského kraje. Po veterinářích Zlínský kraj žádá, aby upravili mimořádná opatření a umožnili částečné oplocení pásma a použití odchytových zařízení a odchytových obor. Podle zjištění Práva tomu ale veterináři nakloněni nejsou.
 • Jul 25, 2017 5:00:02 PM
  Romské děti se potýkají s vyloučením ze společnosti, ukázala zpráva o stavu romské menšiny za rok 2016, kterou měla v pondělí na stole vláda. V posledním školním roce tvořily romské děti zhruba čtyři procenta českých žáků v takzvaných zvláštních školách, ale jejich podíl činil skoro 15 procent.
 • Jul 25, 2017 3:42:00 PM
  Hnutí Starostové a nezávislí bude v podzimních volbách do Sněmovny kandidovat samostatně. Odmítlo tak návrh KDU-ČSL, aby zástupci hnutí kandidovali na jejích kandidátních listinách.