RSS zdroje

Nejoblíbenější

Nejkomentovanější

Nejnavštěvovanější

 

Poslední RSS zdroje

Novinky.cz - Domácí
Novinky.cz - zpravodajský server
 • Jan 19, 2017 5:46:02 PM
  Před osmačtyřiceti lety se student Jan Palach sebeupálil na protest proti vývoji v Československu po okupaci vojsky Varšavské smlouvy v roce 1968. Na osudný den i nenápadného mladíka pro Novinky zavzpomínala socioložka a publicistka Jiřina Šiklová, jejíž semináře na fakultě Palach navštěvoval.
 • Jan 19, 2017 5:34:01 PM
  Po čtyřech letech vyvinuli čeští vědci z centra BIOCEV látku, která dokáže úplně zneškodnit nádorové buňky u jedné z nejagresivnějších forem rakoviny prsu. Přípravek prošel laboratorními a preklinickými testy a v letošním roce se plánuje zahájení klinických testů na lidském organismu.
 • Jan 19, 2017 5:04:00 PM
  Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie ve čtvrtek dokončila závěrečnou zprávu a jednomyslně ji schválila. Do 31. ledna ji předloží ke schválení Sněmovně, sdělil předseda komise Pavel Blažek (ODS). Poslanci se sejdou ještě 30. ledna, kdy proberou doprovodná usnesení komise.
 • Jan 19, 2017 4:51:02 PM
  Hnutí Starostové a nezávislí požene k Ústavnímu soudu zákon o financování politických stran. Nelíbí se mu, že si strany a hnutí mohou půjčovat peníze pouze od bank a úvěrových společností, a tvrdí, že norma zvýhodňuje etablované partaje před těmi novými. V současné chvíli sbírá hnutí pro svou stížnost podpisy senátorů.
 • Jan 19, 2017 4:29:01 PM
  Chladný vzduch, který proudí do Česka, přepsal ve čtvrtek tabulky teplotních rekordů. Největší mráz byl na šumavské Jezerní slati, a to minus 28,2 stupně Celsia. I v nížinách se ale místy teploty propadly pod minus 20, uvádí Český hydrometeorologický ústav. Průměrná noční teplota v celé republice byla minus 14,9 stupně, chladněji bylo hlavně v Čechách.
 • Jan 19, 2017 4:15:02 PM
  Velmi chladné počasí s teplotami klesajícími v noci pod -15 stupňů Celsia vydrží do konce týdne. Převládat bude inverzní charakter počasí s nízkou oblačností, která by se však měla v průběhu dne rozpouštět a i v nížinách bychom se mohli dočkat polojasné oblohy. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
 • Jan 19, 2017 4:11:01 PM
  Olomoucký vrchní soud ve čtvrtek zpřísnil o půl roku na 6,5 let trest Jiřímu Patykovi obžalovanému z podvodu v souvislosti se stavbou solární elektrárny v Prostějově-Vrahovicích. Jde o jednatele společnosti Mondragone, které elektrárna patřila. Dalším dvěma obžalovaným potvrdil pětiletý a podmíněný trest, dostali také zákaz činnosti.
 • Jan 19, 2017 3:43:02 PM
  Protikuřácký zákon prezident podepíše, sdělil ve čtvrtek předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD). Zeman to sdělil během čtvrtečního oběda, kam pozval nejen Hamáčka, ale také předsedu Senátu Milana Štěcha (ČSSD).
 • Jan 19, 2017 3:27:02 PM
  Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se obává, že pokud by prošla novela zákona o ochraně přírody a krajiny v podobě, kterou ve středu schválil Senát, mohlo by to znamenat jejich konec. O závěrečné podobě normy rozhodnou poslanci.
 • Jan 19, 2017 2:22:01 PM
  Státní veterinární správa (SVS) se obává, že by se do Česka mohl dostat africký mor prasat. Nakažlivá choroba, kterou přenášejí divoká prasata, se již nyní vyskytuje v řadě evropských států. Ve čtvrtek to uvedl ředitel odboru ochrany zdraví a pohody zvířat SVS Petr Šatrán.