RSS zdroje

Nejoblíbenější

Nejkomentovanější

Nejnavštěvovanější

 

Poslední RSS zdroje

Novinky.cz - Domácí
Novinky.cz - zpravodajský server
 • Jun 21, 2018 6:07:04 AM
  Zatímco ve čtvrtek zažijeme nefalšované tropy, v dalších dnech přijde rapidní ochlazení. Již v pátek odpoledne se maxima budou pohybovat pod hranicí 20 stupňů a podobně chladné počasí vydrží i během celého víkendu. Připravit se rovněž musíme na četné přeháňky, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
 • Jun 21, 2018 5:40:02 AM
  Hasiči ve středu v podvečer zachraňovali v beskydských Malenovicích dvojici belgických seniorů, kteří si cestou od Satinského vodopádu vybrali bez ohledu na svůj věk nejstrmější možnou cestu. Deset metrů od silnice však dostali i kvůli vyčerpání strach a na pomoc si nechali zavolat hasičskou pomoc. O netradičním zásahu ve čtvrtek informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.
 • Jun 21, 2018 4:21:02 AM
  Firma Imoba z holdingu Agrofert souhlasila s dobrovolným vrácením padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Dohodu bude příští týden schvalovat výbor Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy, který dotaci přidělil. Imoba do dokumentu nechala včlenit, že vrácení peněz neznamená, že by porušila podmínky dotace.
 • Jun 21, 2018 2:01:02 AM
  Za pohodlí platí pacienti v každé nemocnici jinak. Někde si soukromý pokoj mohou dopřát už za 250 korun za noc, jinde létají tisícovky. Různě zpoplatněný je i přístup k internetu nebo televizi. Ve většině nemocnic ale platí, že před horkem pacienti utečou jen těžko. A zejména pro starší lidi je dlouhodobé vedro zničující. Klimatizaci nemají mnohdy ani drahé pokoje. Zájem o nadstandard je přesto velký.
 • Jun 20, 2018 5:57:02 PM
  Zhruba před dvěma týdny probíhalo u slovenského Nejvyššího soudu rozhodování v kauze mužů, kteří byli obviněni z šíření extremistických materiálů. Po skončení jednání kdosi z jejich přívrženců zakřičel pozdrav z časů fašistického Slovenska: „Na stráž!“ Národní kriminální agentura (NAKA) začala skutek ihned vyšetřovat pro podezření z extremistického trestného činu.
 • Jun 20, 2018 5:41:02 PM
  Odbory Českého rozhlasu (ČRo) žádají, aby vedení upustilo od avizovaného propouštění. Sepsaly otevřený dopis, který za hodinu podepsalo přes 100 pracovníků. Ve středu o tom informoval jejich předseda Jiří Hubička. Generální ředitel ČRo René Zavoral na začátku měsíce oznámil, že veřejnoprávní médium propustí nejméně 100 z 1500 zaměstnanců.
 • Jun 20, 2018 3:22:02 PM
  Cena za pronájem hrobu v Praze zlevní až o dvacet procent. Magistrát nově rozdělí hřbitovy do čtyř cenových kategorií podle poskytovaných služeb a celkové vybavenosti. Stávající cena 120 Kč za metr čtvereční tak může klesnout až k 96 korunám. Od změny, kterou město oznámilo ve středu, si magistrát slibuje vyšší zájem veřejnosti o nevyužívané lokality.
 • Jun 20, 2018 2:31:02 PM
  Výsuvné sloupky nahradily na třech místech v Praze stávající betonové zátarasy. V úterý je v blízkosti budov Židovské obce představila Praha 1 ve spolupráci s magistrátem. Policii by měly pomoci zabránit teroristickým útokům. Právě využití vozu je při nich v posledních letech vůbec nejčastější.
 • Jun 20, 2018 2:20:00 PM
  Prezident Miloš Zeman vyslovil „hluboký nesouhlas” s tvrzením německé kancléřky Angely Merkelové, podle níž neměl poválečný odsun Němců morální ani politické ospravedlnění. Merkelová to řekla ve středu při vzpomínce na vysídlence a běžence. Podle designovaného premiéra Andreje Babiše tímto „nepřijatelným” výrokem Merkelová jen „jitří rány”.
 • Jun 20, 2018 12:01:02 PM
  Pokutu ve výši 100 tisíc korun udělil Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran hnutí SPD Tomia Okamury kvůli čtyřem přestupkům. Všechny souvisely s volební kampaní do loňských sněmovních voleb a do lednových doplňovacích voleb do Senátu.