RSS zdroje

Nejoblíbenější

Nejkomentovanější

Nejnavštěvovanější

 

Poslední RSS zdroje

Novinky.cz - Domácí
Novinky.cz - zpravodajský server
 • Feb 28, 2017 4:12:01 PM
  Vedení Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) chce po europoslanci Stanislavu Polčákovi vysvětlení, proč konzultoval důvěrné záležitosti hnutí se zlínským podnikatelem Michalem Redlem, blízkým spolupracovníkem uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Kvůli kauze svolal na úterní večer předseda hnutí Petr Gazdík jednání předsednictva STAN. Problém kolem Redla chtějí vysvětlit i lidovci, s nimiž STAN jedná o volební spolupráci.
 • Feb 28, 2017 3:34:02 PM
  Pod poněkud tajuplným názvem Průmyslové dny ve Vyškově se v újezdu za vyškovskou vojenskou akademií v pondělí a v úterý konala akce, při níž prodejci aut ministerstvu obrany a armádním velitelům představovali své vozy. Cílem akce je podle ministerstva udělat si přehled o autech na trhu, která by mohla nahradit stávající armádní vozy.
 • Feb 28, 2017 3:08:02 PM
  Bývalý detektiv Jiří Komárek v rámci sporné reorganizace policie pouze sehrál roli, kterou mu předepsali někteří olomoučtí státní žalobci. V úterý to na tiskové konferenci ve Sněmovně řekl předseda sněmovní vyšetřovací komise k reformě Pavel Blažek (ODS). Komárek patřil k největším kritikům reorganizace.
 • Feb 28, 2017 12:04:00 PM
  Dva chovy s tisíci kusy drůbeže vybijí veterináři na Chebsku kvůli ptačí chřipce. V ČR je momentálně 37 ohnisek této nákazy. V úterý to uvedl mluvčí státní veterinární správy Petr Pejchal. Oba chovy patří stejnému podnikatelskému subjektu.
 • Feb 28, 2017 10:37:00 AM
  Prezident Miloš Zeman poděkuje ministru průmyslu Janu Mládkovi (ČSSD), kterého v úterý odvolal. Jak sdělil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, podle prezidenta Mládek podporoval ekonomickou diplomacii a proexportní politiku a má za sebou jednoznačné výsledky. Proto byl by rád, pokud by jeho nástupce na Mládkovu práci navázal.
 • Feb 28, 2017 8:50:02 AM
  Na stranu pozůstalých po ženě, která spadla při sekání trávy v Šumperku do nezabezpečené kanalizační vpusti a později zemřela, se v úterý postavil Ústavní soud. Dal jim za pravdu, když uznal, že justice neoprávněně zkrátila odškodné, které jim muselo město vyplatit. Nejvyšší soud totiž odškodné snížil o pětinu s tím, že žena si částečně za svou smrt mohla sama.
 • Feb 28, 2017 3:07:01 AM
  Francie po neobvykle krátkém působení odvolala z Prahy svého velvyslance Charlese Malinase, ačkoli diplomatickou misi oficiálně zahájil teprve loni v říjnu.
 • Feb 28, 2017 3:01:01 AM
  Nápady, se kterými na sněmu přišel lídr ANO Andrej Babiš, se vymykají středoevropské tradici a mohly by narušit ústavní systém, říká odborník na ústavní právo Jan Kysela v rozhovoru pro Právo.
 • Feb 27, 2017 7:49:01 PM
  Národní galerie v Praze (NG) v pondělí uzavřela novou smlouvu o ostraze svých šesti objektů i uměleckých děl se společnostmi G4S a Indus. Fungovat začnou už od úterý, kdy galerie poprvé od pátku otevře. NG musela o víkendu uzavřít všechny své budovy kvůli sporům s agenturou ABAS IPS Management.
 • Feb 27, 2017 7:31:02 PM
  Regionální sněm pražské ODS schválil kandidátku do parlamentních voleb, kterou navrhla regionální rada. Jedničkou kandidátky bude poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová, na druhém místě je předseda pražské ODS Filip Humplík. Školský expert Václav Klaus ml., o kterém se spekulovalo, že by kandidátku mohl vést, je na třetím místě. Kandidátku schválilo 61 hlasů ze 68.