RSS Feeds

Most Liked

Most Commented

Most Viewed

 

Recent RSS Feeds

Novinky.cz - Domácí
Novinky.cz - zpravodajský server
 • Jun 17, 2019 5:13:01 PM
  Zhruba dvě třetiny (68 procent) lidí mají za to, že žena má právo rozhodnout o přerušení těhotenství. Přibližně stejné množství lidí by souhlasilo i s uzákoněním eutanazie (66 procent). Jak plyne z pravidelného šetření CVVM, názory české veřejnosti na obě témata jsou dlouhodobě poměrně stabilní.
 • Jun 17, 2019 3:07:01 PM
  Výherce miliardového Eurojackpotu by si měl dát na rozhodnutí, jak naložit s výhrou, hodně času. Shodli se na tom experti, které oslovila ČTK. Důležité bude podle nich srovnat si životní hodnoty, protože taková výhra obrátí život vzhůru nohama. Poté by se měl poradit s odborníky a získané peníze rozložit do více produktů. Český výherce 1,412 miliardy korun, které vyhrál v evropské loterii Eurojackpot, se o nejvyšší výhru na internetu v historii ČR přihlásil v neděli.
 • Jun 17, 2019 2:15:00 PM
  Kraje dostanou na platy v sociálních službách miliardu korun. Na pondělním zasedání o tom rozhodla vláda. Půl miliardy poskytne ministerstvo financí z vládní rezervy, další půlmiliardu ministerstvo práce.
 • Jun 17, 2019 1:50:03 PM
  Mezi koaličními ANO a ČSSD to skřípe. V pondělí to připustil jak premiér Andrej Babiš (ANO), tak vicepremiér a šéf soc. dem. Jan Hamáček. Zástupci koalice by si měli všechno vyříkat v úterý večer. Vláda navíc bude možná muset v nejbližších dnech ještě ustát hlasování o nedůvěře.
 • Jun 17, 2019 1:40:02 PM
  Lužní lesy v okolí řeky Moravy na Břeclavsku zřejmě mají nového obyvatele. V sobotu večer viděli lidé v lese mezi Týncem a Tvrdonicemi medvěda. O tom, že se jednalo právě o tuto šelmu, prý nepochybují.
 • Jun 17, 2019 1:33:01 PM
  Šéfka Vrchního státního zastupitelství v Praze Lenka Bradáčová neuspěla se svou snahou odvolat z funkce svého podřízeného Jana Karabce. Ten zjišťoval u svého kolegy informace o jednom z případů a měl se jej snažit pohnout k tomu, aby policie začala konat. Bradáčová požadovala pro Karabce před kárným senátem Nejvyššího správního soudu konec v taláru, senát nakonec žalobci jen snížil o pětinu plat po dobu deseti měsíců.
 • Jun 17, 2019 1:18:01 PM
  Zastavte exekuce dluhů, které vznikly u dětí do 15 let, vyzvali v pondělí pražští radní dopravní podnik (DPP), který je ve vlastnictví města. Radní chtějí, aby takovýmto dlužníkům podnik odpustil tzv. příslušenství jako penále a další náklady, naopak dlužná částka by měla být ponechána. Metropole eviduje 180 takovýchto dlužníků, uvedla v pondělí radní Hana Kordová Marvanová (za STAN).
 • Jun 17, 2019 1:16:01 PM
  Přístup lidovců k sociálním službám rozčílil ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD). Vadí jí, že KDU-ČSL se staví do role bojovníka, a přitom Zlínský kraj, který vede lidovec Jiří Čunek, dává do sociálních služeb pětinu financí oproti ostatním krajům. Lidovci kritiku odmítají. Maláčová podle nich podvedla Sněmovnu.
 • Jun 17, 2019 12:53:01 PM
  Ačkoliv má sochař Petr Váňa stavební povolení k replice Mariánského sloupu, kterou by chtěl umístit na Staroměstském náměstí, nemá povolení hlavního města, které je vlastníkem pozemku. Konstatoval to v pondělí primátor Zdeněk Hřib (Piráti), který tak reagoval na Váňovu víkendovou akci, při níž sochař umístil na náměstí části zábradlí. A město je proti stavbě sloupu.
 • Jun 17, 2019 11:23:00 AM
  Pokud se díky hlasům poslanců hnutí ANO dostane do Rady ČTK Michal Semín, mohlo by to znamenat konec vládní koalice, připustil v pondělí šéf ČSSD Jan Hamáček. Semín, kterého navrhla SPD, čelí kritice od části opozice za šíření nenávisti a konspiračních teorií.