RSS Feeds

Most Liked

Most Commented

Most Viewed

 

Recent RSS Feeds

Novinky.cz - Domácí
Novinky.cz - zpravodajský server
 • Nov 20, 2019 3:12:01 AM
  Katolická církev se obrátila na policii kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání ve svých řadách. Učinila tak i přesto, že některé z obětí sexuálního násilí ze strany kněží takový krok již dříve kritizovaly.
 • Nov 19, 2019 8:41:01 PM
  Myslivci z břeclavské části Charvátská Nová Ves se o víkendu vydali na obchůzku svého revíru. Vyrážejí celý rok, v zimě s krmením, v létě s vodou, v sobotu ale s sebou vzali flinty. Měli totiž hon. Úspěšný, bažantů letos přibylo.
 • Nov 19, 2019 5:45:01 PM
  Od ledna do konce března příštího roku bude kvůli rekonstrukci zcela uzavřen provoz hotelu Thermal v Karlových Varech. Přípravné práce v hotelové části již byly zahájeny na začátku listopadu. Modernizace státního hotelu, který spravuje ministerstvo financí (MF), ale započala již vloni. Thermal slouží mimo jiné jako srdce mezinárodních filmových festivalů (MFF), jehož hlavním mediálním partnerem je deník Právo a Novinky.cz.
 • Nov 19, 2019 4:08:01 PM
  Technický sníh je jen voda a vzduch, žádná chemie. A voda není spotřebována, jen změněna na jiné skupenství a stoprocentně se vrací do přírody. To jsou hlavní teze kampaně, kterou spustili provozovatelé několika zimních středisek v Jizerských horách. Ekologové smyslu kampaně rozumějí, ale radí posuzovat každou lokalitu zvlášť.
 • Nov 19, 2019 3:53:01 PM
  Předseda lidovců Marek Výborný končí z osobních důvodů v čele strany. V září mu náhle zemřela manželka na srdeční selhání. Výborný má tři děti, navíc je poslancem a v březnu byl zvolen právě i předsedou strany. Situací ve vedení strany se v úterý zabýval celostátní výbor KDU-ČSL.
 • Nov 19, 2019 2:54:01 PM
  Na naše občany mladý prezident a premiér teprve čeká, prorokoval v úterý při návštěvě Ukrajiny s úsměvem předseda české vlády Andrej Babiš (ANO). Sám si tak byl zřejmě vědom toho, že patří k těm starším politikům ve vrcholné funkci, jako premiér je nejstarší v polistopadové historii České republiky.
 • Nov 19, 2019 12:52:01 PM
  Stejně jako za socialismu se i dnes točí většina lidských životů kolem rodiny, práce a přátel. Lidé zájem o politiku nebo o náboženství ztratili. Proměnil se také vztah k demokracii. Generace vyrůstající po roce 1989 ji vnímá pozitivněji než ti, kdo vyrůstali v „reálném socialismu“. Novinky přinášejí rozhovor se sociologem Lukášem Linkem.
 • Nov 19, 2019 12:18:01 PM
  Prvním skutečně moderním dopravním terminálem v Praze má být Smíchovské nádraží, kde vznikne stanice pro železniční i autobusovou dopravu s přestupem na MHD včetně P+R parkoviště. Projektanta vybere magistrát počátkem příštího roku. Náklady na vypracování projektu jsou odhadovány na 160 milionů, přičemž výstavba terminálu přijde na několik miliard korun. Město představilo vizualizace chystané stavby.
 • Nov 19, 2019 12:01:00 PM
  V souvislosti s kauzou údajných manipulací s veřejnými zakázkami v Nemocnici Na Bulovce policie v pondělí kromě exposlance za ODS Marka Šnajdra obvinila také někdejší ředitelku Bulovky Andreu Vrbovskou a její náměstkyni Marii Nushiovou.
 • Nov 19, 2019 10:53:02 AM
  Česká republika podporuje územní celistvost a suverenitu Ukrajiny. S tímto vzkazem zahájil v úterý oficiální návštěvu Ukrajiny premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jde o novou etapu ve vzájemných vztazích.